Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 9, 2021 in Kosmetyki i uroda |

Balsam do ust własnej produkcji

Balsam do ust własnej produkcji

Balsam do ust to kosmetyk dobry na każdą porę roku. Regularne stosowanie pomaga zachować ustom miękkość.
Własny balsam do ust bardzo łatwo można wykonać samodzielnie. Taki kosmetyk nie zawiera żadnych sztucznych aromatów ani szkodliwych substancji.

Do czego służy balsam?

Balsam do ust to popularny kosmetyk, który prawie każda pani ma w swojej torebce. Nic dziwnego, przydaje się zarówno latem, jak i zimą. Zajmuje stosunkowo niedużo miejsca w torebce. Można go też kupić w niemal każdej drogerii. W przeciwieństwie do szminki, przeważnie balsam jest bezbarwny. Istnieje jednak sporo wariantów, które nadają ustom kolor i jednocześnie je chronią. Balsam do ust można także wykonać samodzielnie, jeśli ma się odrobinę czasu i posiada odpowiednie składniki. Dowiedz się, jak stworzyć domowy balsam do ust

Podstawowe składniki

Podstawowe składniki każdego balsamu to wosk pszczeli, olej kokosowy, masło shea oraz lanolina.
Wosk pszczeli wspomaga jędrność skóry, uelastycznia ją i zmiękcza.
Olej kokosowy ma na celu nabłyszczenie i natłuszczenie wargi
Masło shea chroni skórę przed promieniami UV.
Zadaniem lanoliny jest nawilżanie skóry.
Bez problemu je kupimy w sklepie kosmetycznym.

Wykonanie

Wykonanie domowego balsamu nie jest skomplikowane. 20 % składu to wosk pszczeli, 40 % to oleje twarde ( lanolina, masło shea, kakaowe czy mango) oraz 40 % olejów płynnych ( oliwa z oliwek, czy olej słonecznikowy). W zależności od tego, ile balsamu chcemy uzyskać, należy policzyć proporcje.
Należy przygotować garnek i słoiczek, położyć go na wadze kuchennej. W słoiczku należy odmierzyć składniki i przełożyć je do kąpieli wodnej. Po roztopieniu się składników, należy wyjąć je z kąpieli wodnej, odczekać kilka minut a następnie wymieszać je spieniaczem do mleka. Po przestygnięciu, balsam jest już gotowy.
Podstawy przepis można modyfikować o inne składniki, przykładowo można dodać łyżeczkę miodu czy masła kakaowego.
Jak widzisz, zrobienie własnego balsamu do ust nie jest specjalnie skomplikowane. Możesz dowolnie eksperymentować ze składnikami i stworzyć własną, wyjątkową pomadkę do ust.