Pages Menu

Categories Menu

Posted by on paź 12, 2020 in Kosmetyki i uroda |

Farba do włosów godna polecenia

Farba do włosów godna polecenia

Z farbami do włosów miałam do czynienia od wczesnych lat nastoletnich.

Na początku wybierałam szampony koloryzujące, by w późniejszym czasie zamienić je na trwałe kolory. Testowałam wiele odcieni, wiele marek, z których nie zawsze byłam zadowolona. Przekonałam się również, że w zależności od producenta – mamy możliwość rozrabiania farby w mniej lub bardziej wygodny sposób.
Ciekawym doświadczeniem był mój ostatni zakup, o którym chciałabym wam opowiedzieć.

Schwarzkopf color mask

Jest to produkt znanej niemieckiej marki, której początku sięgają już 1903 roku. Na początku wynaleziono szampon, w postaci proszku, który rozpuszczał się w wodzie. Dzięki temu firma założona przez Hansa Schwarzkopfa zyskała ogromną popularność. Następnie zaczęto produkować szampon w płynie, w kolejnych etapach rozwoju – lakier do włosów.
Wracając do naszej farby – bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie opakowanie. Dzięki załączonemu słoiczkowi, do którego wyciskamy krem koloryzujący, praktycznie nie ma możliwości pobrudzenia się podczas łączenia zawartości. Wystarczy zakręcić słoiczek i nim wstrząsnąć – nie ma prostszego rozwiązania.
Producent nie dołączyć do zestawy żadnych szpatułek ani pędzelków. Musimy liczyć się z potrzebą zaopatrzenia w wyżej wymienione rzeczy. Warto również posiadać rękawiczki lateksowe, które nieco bardziej ochronią nasze dłonie, niż te foliowe – zsuwające się często. Są to rady, do których lepiej stosować się kupując farby obojętnie jakiej marki, ponieważ mamy wtedy podstawowe narzędzia do „pracy” i możemy bez obaw testować wybrany przez siebie produkt.
Według instrukcji farbę nakładamy na suche włosy. (Warto to sprawdzić, ponieważ każdy producent podaje w ulotce zalecenie co do aplikacji, dzięki którym efekt końcowy nas zadowoli.)
Znajdziemy tam również rady odnośnie czasu trzymania farby na włosach, przeważnie jest to około 30 minut do uzyskania pełnej koloryzacji. Tak też jest w przypadku tego produktu.
Jeśli miałabym oceniać efekt – jest on bardzo zadowalający. Kolor, który wybrałam to czerń. Jest on intensywny i pełen blasku.