Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lis 7, 2020 in Kosmetyki i uroda |

Jak dobrać buty do spódnicy i sukienki?

Jak dobrać buty do spódnicy i sukienki?

Kobiece garderoby wiodą swoje modowe życie, równolegle ze swoimi właścicielkami. Każda szafa jest inna, wyraża indywidualny styl i jest skrojona na miarę kobiety, która co dzień do niej zagląda. Powtarzalnym problemem u wielu kobiet jest jedno – szafa swoje, a obuwie swoje. Raz, że buty zwykle stoją osobno np. w wiatrołapie czy przedpokoju – gotowe do wyjścia, a dwa, że nawet nie staramy się stworzyć spójnej stylizacji, tylko na szybko zakładamy „pasujące do wszystkiego” czarne czółenka. Może to i wygodne, ale czasem warto poświęcić chwilę, by dobrać jakiś niebanalny, kobiecy zestaw. Jeżeli szczególnie ciężko jest Ci dopasować buty do spódnicy lub sukienki – koniecznie przeczytaj poniższe rady i sprawdź florentines.com.pl!

Co wpływa na wybór butów?

Oczywiście, decyzja jakie założysz buty, zależy od okazji. Na wygodne trampki możesz sobie pozwolić przy luźnym wypadzie za miasto ze znajomymi, ale do pracy w eleganckim biurze już raczej nie bardzo pasują. Pamiętaj, że zakładając do sukienki czy spódnicy różne buty, osiągniesz różny efekt – dobrze, jeśli jest to efekt zamierzony. Chodzi o to, by zdawać sobie sprawę ze swojego wyglądu – króciutka mini spódnica plus wysokie szpilki zawsze będą sexy, natomiast zestawiona z glanami, to styl punkowy. Możesz też pobawić się stylem i kolorystyką w zestawy kontrastujące lub spójne. Jeśli nie chcesz wyglądać zbyt krzykliwie, dobierz buty w kolorze sukienki czy spódnicy (lub w klasycznych kolorach – nude, czerń, brąz). Jeżeli jednak zależy Ci na przykuciu do siebie uwagi, wtedy śmiało sięgaj po kolorowe obuwie, wybijające się na tle np. granatowej spódnicy. Jak widzisz, wszystko należy dostosować tutaj do sytuacji i zamierzonego efektu.

Szpilki do mini – złam ten stereotyp!

Faktycznie jest tak, że sukienka czy spódnica mini naturalnie kojarzy się z wysokim obcasem. Nie bez powodu – to zestaw, który optycznie wydłuża nogi i wysmukla całą sylwetkę. Jeżeli nie jesteś zbyt wysoka, to jest jedna cenna rada – do mini wybieraj szpilki w kolorze cielistym, korzystnie wpłynie to na Twoje proporcje. Generalna zasada obowiązująca przy długości mini i doborze kolorów jest następująca: czarne buty pasują do czarnych rajstop, natomiast buty nude do jasnych. Na jakie obuwie musisz uważać, gdy chcesz założyć mini spódnicę lub sukienkę? Na takie, które sięga za kostkę, ale odsłania łydkę. Zestaw ten wyjątkowo mocno skraca optycznie nogę i rzadko kiedy wygląda dobrze. Na tego typu połączenie, mogą sobie pozwolić jedynie wysokie właścicielki długich nóg. Zarówno wysokie, jak i te niższe kobiety dobrze będą wyglądały natomiast w jesienno-zimowym outficie, czyli mini plus sięgające do uda muszkieterki – teraz to prawdziwy hit. Pamiętaj również o tym, że do lamusa odeszły już czasy, gdy do spódnicy nie wypadało zakładać sportowego obuwia – śmiało, niech żyje wygoda!

Długa spódnica, ale jakie buty?

Odwieczne pytanie w przypadki długości midi i maksi – jak dobrać buty do spódnicy i sukienki? Faktycznie, zwłaszcza w wypadku długości lekko poniżej kolana, odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Znów wszystko zależy od okazji i efektu jaki chcemy osiągnąć, ale generalnie warto zapamiętać, żeby do spódnicy czy sukienki midi zawsze wybierać obcas lub buty na koturnie. Chodzi o to, że ubranie takie samo w sobie bardzo skraca optycznie sylwetkę, więc zakładając luźne, płaskie buty pogłębiasz ten negatywny efekt. Jest też kilka innych wskazówek, jak dobrać obuwie do długości midi i maksi. Warto na przykład wiedzieć, że do szerokiej spódnicy dobrze wygląda dopasowany i wąski but, natomiast do obcisłej szerszy. Na koniec, odwróćmy sytuację – masz już buty, ale co dno nich założyć? Absolutnym hitem są teraz białe ciężkie trepy – to tegoroczny must have – wiesz już z jaką spódnicą czy sukienką można je połączyć? Podpowiedź – idealna będzie obcisła maksi!