Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sie 6, 2020 in Kosmetyki i uroda |

Krótki, do kolan czy do kostek – czyli sposoby na trencz

Krótki, do kolan czy do kostek – czyli sposoby na trencz

Trencze z pewnością nie są przeznaczone tylko dla chłopców! Ten popularny styl męskiej odzieży wierzchniej płynnie przeszedł do świata odzieży damskiej i zostanie na dłużej. Trencze równie efektownie prezentują się na kobietach, dodając im elegancji i klasy. Mimo że pierwotnie był to męski płaszcz wojskowy (nazwa dosłownie pochodzi z okopów I wojny światowej), w jakiś sposób nie wygląda ani trochę męsko, ani nawet androgynicznie. To ponadczasowy projekt, który przetrwał próbę czasu, więc wiesz, że gdy go zdobędziesz będziesz ciągle sięgać po niego! Przejdź z nami przez ten przewodnik po stylach i dowiedz się, jak nosić trencz.

Znajdź ten jedyny

Jak każdy element garderoby, który istnieje od dziesięcioleci, trencz ewoluował z biegiem czasu. Zwłaszcza, gdy projekt zostaje przerobiony dla płci przeciwnej. Obecnie istnieje wiele odmian trenczu, od prostego jednorzędowego po uszyty z kolorowego wzorzystego jedwabiu. Do Ciebie należy decyzja, który trencz będzie dla Ciebie idealny, ale postaramy się pomóc!

Niektóre kobiety mogą unikać trenczów ze względu na pochodzenie wojskowe i męskie, ale możesz mieć pewność, że każda kobieta może znaleźć dopasowany dla nie trencz! Jest tak wiele różnych rodzajów tego elementu garderoby, że z pewnością znajdziesz ten który będzie pasował do Twojej sylwetki.

Krótki i średni trencz

Jest to trencz sięgający od bioder do połowy uda. Krótkie trencze to dobra opcja dla drobnych kobiet, ponieważ nie będą wyglądać na nieporęczne ani skracać nóg (pamiętaj jednak, aby stylizować je z wąskimi spodniami). Jeśli jednak jesteś drobny i kręty, wybierz dłuższą długość. Trencze, które są zbyt krótkie, mogą sprawić, że będziesz wyglądać szerzej niż w rzeczywistości. Wysokie kobiety powinny unikać krótkich trenczów, ponieważ mogą być niewygodne, jak gdyby brakowało jakiegoś materiału.

Najpopularniejszy rodzaj trenczów dla kobiet, to ten sięgający do kolan. To dobry wybór, ponieważ pasuje do większości typów ciała – normalnego wzrostu, wysokiego, szczupłego lub z krągłościami. Nawet drobne i krągłe dziewczyny mogą preferować ten styl od krótkiego trenczu.

Trencz o pełnej długości

Te trencze opadają w dowolnym miejscu od poniżej kolan do kostek. Długie trencze to najbardziej dramatyczny styl, ale zdziwiłabyś się, ile osób go uwielbia! Potrzeba tylko pewności siebie. Wysokie kobiety z pewnością potrafią nosić długie trencze, ale niższe dziewczyny też nie powinny od nich stronić. W przypadku drobnych kobiet długie płaszcze mogą się bardzo dobrze sprawdzić: tworzą długą linię, która wydłuża nogi. Po prostu upewnij się, że idziesz na całą długość (uderzając w kostkę lub nieco powyżej), a nie poniżej kolana, ponieważ spowoduje to odcięcie nóg w dziwnym miejscu. Trzymaj się lekkiego materiału i upewnij się, że pod spodem masz widoczne spodnie z wysokim stanem – spowoduje to efekt wydłużenia nóg. Sprawdzi się również mini spódniczka lub sukienka.