Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lis 6, 2019 in Kosmetyki i uroda |

Laminacja rzęs w salonie urody

Laminacja rzęs w salonie urody

Laminacja rzęs to zabieg, który zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Wszystko ze względu na naturalny, a przy tym piękny efekt, jaki osiąga się po zastosowaniu tej metody. Jeśli więc zależy Ci na świeżym spojrzeniu oraz wydłużeniu rzęs, a przy tym nie chcesz poddawać się zabiegom przedłużania i zagęszczania włosków przy pomocy doklejania sztucznych kępek, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na laminację rzęs w salonie urody na warszawskim Mokotowie.

Laminacja rzęs – dla kogo?

Laminacja rzęs to nieinwazyjny zabieg, który świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy zależy Ci na odżywieniu włosków. To jednak nie jedyny efekt, jaki można osiągnąć. Laminacja to także podkręcenie i wymodelowanie rzęs, co zwiększa ich objętość nawet o 30% przy pierwszej aplikacji. Dzięki temu włoski wydają się dłuższe, a oczy większe i wyraźniejsze. Jeśli więc nie lubisz efektu sztucznych rzęs, a przy okazji chcesz wzmocnić swoje naturalne włoski, laminacja rzęst to idealny zabieg dla Ciebie! Osiągnij efekt jak po użyciu zalotki i ciesz się nim przez długi czas!

Efekt laminacji rzęs

Zabieg laminacji rzęs sprawi, że Twoje spojrzenie zyska świeżość i witalność. Podczas zabiegu wykorzystywany jest botox, a także henna. Dzięki temu połączeniu uzyskamy intensywny kolor włosków, odżywimy je, pogrubimy i optycznie wydłużymy. Po zabiegu nie musisz już korzystać z mascary – Twoje rzęsy będą wyglądały idealnie bez względu na nałożony makijaż!

Laminacja rzęs – przebieg zabiegu

Laminacja rzęs trwa około 90 minut i jest zabiegiem bezbolesnym. Nie wymaga też specjalnego przygotowania. Pierwszym etapem jest dokładne odtłuszczenie włosków. Następnie na dolną powiekę przyklejany jest wacik, który chroni skórę przed działaniem preparatów oraz niweluje możliwość sklejenia rzęs górnych z dolnymi.

Kolejny krok to umieszczenie specjalnego silikonowego wałka, na który nakręca się górne rzęsy. Później nakładany jest na nie odżywczy preparat. Następnie musimy odczekać, aż kosmetyk wyschnie. Kolejnym etapem jest nałożenie henny w wybranym kolorze – zazwyczaj czarnym lub brązowym. Henna pozostaje na rzęsach przez kilka do kilkunastu minut.

Na końcu laminowania na rzęsy nakładana jest keratyna, która utrwala wcześniej osiągnięty efekt. Kiedy keratyna wyschnie, zabieg można uznać za zakończony.

Co po laminacji rzęs?

Po zabiegu laminacji rzęs Twoje włoski są odżywione i przyciemnione. Zwykle efekt ten utrzymuje się do dwóch miesięcy. Tuż po zakończeniu zabiegu lepiej unikać wilgoci, a zatem wizytę na basenie czy w saunie przełóżmy na inny termin. Po upływie 24 godzin możemy już swobodnie korzystać zarówno z kąpielisk, jak i siłowni.

Po laminacji rzęs możemy używać mascary i korzystać z produktów do demakijażu, choć nie jest to konieczne. Warto pamiętać, że włoski tuż po zabiegu mogą być posklejane i nieatrakcyjne. Właściwy efekt laminacji widoczny jest jednak już następnego dnia.

Cena laminowania rzęs

Laminowanie rzęs to zabieg tańszy niż ich tradycyjne przedłużanie. Cena zależy jednak od zakresu usługi. Przykładowo w warszawskim salonie Bodybar koszty wahają się od 149 do 199 zł. Zabieg liftingu i laminowania rzęs z henną możemy rozszerzyć jeszcze o botox – wówczas zapłacimy więcej, jednak efekt będzie jeszcze bardziej spektakularny.

Laminowanie rzęs – przeciwwskazania

Laminowanie rzęs jest zabiegiem bezpiecznym, choć istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Są to przede wszystkim alergie oraz zapalenie spojówek czy rogówki, a także wszelkie infekcje oczu i okolic. Z laminowania należy też zrezygnować, gdy cierpimy z powodu jęczmienia na powiece. Przeciwwskazaniami są także podrażniona skóra wokół oczu, ciąża, chemioterapia oraz operacje oczu, przeprowadzone w czasie krótszym niż pół roku od planowanego zabiegu.

Laminowanie rzęs to świetny sposób na utrzymanie naturalnie pięknych włosków. Jeśli więc zależy Ci na subtelnym efekcie, a przy tym chcesz odżywić swoje rzęsy, koniecznie poddaj się tej metodzie w salonie urody. Zapisz się już dziś!