Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 16, 2021 in Kosmetyki i uroda |

Maseczka do włosów nawilżająca

Maseczka do włosów nawilżająca

Każda z nas choć raz zmagała się z suchymi włosami. Jednym ze sposobów na ten problem są domowe maseczki z naturalnych składników. Jest to prosty, tani i skuteczny sposób na nawilżenie włosów.

Maseczka z żółtka i kilku kropel soku z cytryny oraz łyżki oliwy z oliwek

Maseczka na bazie żółtka do dosłownie rewelacja. Do jej przygotowania wystarczy żółtko, oliwa oraz kilka kropel soku z cytryny. Żółtko jaja kurzego należy ubić tak by miało konsystencję majonezu, następnie dodać kilka kropel oliwy z oliwek oraz kilka kropel soku cytrynowego, który ma za zadanie zamknąć łuski włosa. Maseczkę należy zostawić na wilgotnych włosach przez 15-20 minut. Następnie zaleca się zmyć maskę letnią wodą oraz umyć szamponem.

Maseczka z miodu, oleju rycynowego i kilku kropel soku z cytryny

Kolejnym super hitem jest maseczka do włosów na bazie miodu, olejku rycynowego oraz soku z cytryny. Jak przygotować taką maskę? Łyżkę oleju rycynowego należy wymieszać z trzema łyżkami płynnego miodu oraz z sokiem z cytryny, który ma za zadanie zamknąć łuski włosa. Taką mieszankę nakładamy na wilgotne włosy, następnie przeczesujemy je grzebieniem. W następnym kroku należy nałożyć na głowę czepek foliowy i owinąć głowę ręcznikiem, żeby zachować ciepło. Maskę zostawiamy na włosach do 30 minut, a następnie spłukujemy letnią wodą i myjemy głowę szamponem z dobrym składem.

Maseczka z banana, jogurtu naturalnego, miodu, oleju kokosowego i kilku kropel soku z cytryny

Jedną z lepszych, odżywczych maseczek jest maska bananowa. Nie dość że przynosi efekty, to na dodatek pięknie pachnie. Potrzebujesz do niej: 1 banana, 4 łyżki naturalnego jogurtu, 1 łyżkę miodu, ½ łyżki oleju kokosowego oraz kilka kropel soku cytryny.
Wszystkie podane wyżej składniki składniki dokładnie miksujemy ze sobą w blenderze. Taką mieszankę nakładamy na wilgotne włosy, następnie przeczesujemy je grzebieniem. W następnym kroku należy nałożyć na głowę czepek foliowy i owinąć głowę ręcznikiem, żeby zachować ciepło. Maskę zostawiamy na włosach do 30 minut, a następnie spłukujemy letnią wodą i myjemy głowę szamponem z dobrym składem.