Jest ona pod względem chemicznym połączeniem jądra penicyliny z grupą anty- histaminową. Preparat ten nie jest produkowany w Polsce. Penicylina antyhistaminowa stosowana jest w zawiesinie wodnej. Po wstrzyknięciu 0,6 min j. tego preparatu skuteczny leczniczo poziom antybiotyku utrzymuje się we krwi w ciągu 4—5 dni, co świadczy o powolnym jego wchłanianiu się, analogicznym do stwierdzanego po PAM. Stwierdzono, że po podaniu wymienionej dawki poziom penicyliny we krwi wynosi 0,1 j./ml jeszcze po 4 dniach od wstrzyknięcia. W kile wczesnej zaleca się wstrzykiwanie tego preparatu w przerwach 3—4 dni. Szczególnym rozpowszechnieniem cieszy się ten preparat w Niemczech. Ażeby zwiększyć poziom antybiotyku we krwi, produkuje się preparaty zawierające w swym składzie, obok penicyliny antyhistaminowej, krystaliczną benzyłpenicylinę. Preparatem takim jest Megacillin (0,8 penicyliny antyhistaminowej + 0,2 krystalicznej penicyliny G) oraz Neopenyl (0,3 penicyliny antyhistaminowej + 0,1 soli sodowej benzylpenicylmy). Wymienione tu preparaty mają jednocześnie właściwości szybkiego i wolnego wchłaniania się, co ma szczególną wartość w leczeniu, np. rzeżączki.
You might also like
Rehabilitacja to nie tylko proces medyczny, ale także kluczowy krok w drodze do odzyskania pełni sprawności i jakości życia. Po urazach, operacjach czy chorobach, pacjenci często stają przed wyzwaniem przywrócenia zdrowia fizycznego i psychicznego, co może być niełatwym zadaniem. Wynikająca z tego potrzeba rehabilitacji obejmuje różnorodne metody, takie jak fizjoterapia czy terapia zajęciowa, które mają …
Ortodoncja, choć często postrzegana jako jedynie sposób na poprawę estetyki uśmiechu, odgrywa kluczową rolę w zdrowiu jamy ustnej. Według specjalistów, wady zgryzu mogą prowadzić do wielu problemów, od trudności w żuciu po zwiększone ryzyko chorób przyzębia. Dzięki różnorodnym metodom leczenia, takim jak aparaty ortodontyczne, ortodonta może skutecznie diagnozować i leczyć te nieprawidłowości, przynosząc pacjentom nie …
Ból szyi to dolegliwość, którą większość z nas prędzej czy później odczuje. Codzienna praca przy komputerze, zbyt długie godziny w jednej pozycji, stres czy niewłaściwa pozycja podczas snu – wszystkie te czynniki mogą prowadzić do bolesnych napięć. Czasami jednak ból utrzymuje się dłużej i wymaga specjalistycznego podejścia. Jeśli ból szyi staje się przewlekły i zaczyna …