Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lis 23, 2019 in Kulinaria |

Pomysł na kanapki? Pieczywo pełnoziarniste!

Pomysł na kanapki? Pieczywo pełnoziarniste!

Zdrowie jest ważne, bo każdy ma tylko jedno. Zawczasu dobrze jest zadbać o to, aby z codzienną dietą dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Jeżeli zaczną pojawiać się ich deficyty, to szybko organizm może zacząć wysyłać niepokojące sygnały, w późniejszym czasie rozwiną się rozmaite jednostki chorobowe.

Co jeść na śniadanie?

Śniadanie to podstawowy posiłek w ciągu dnia. Powinien on być odpowiednio kaloryczny, tak by zacząć dzień z właściwą dawką energii. Wiele osób na śniadanie lubi jeść kanapki, ponieważ są stosunkowo łatwe do przygotowania. Wystarczy kilka kromek chleba posmarować masłem i obłożyć ulubionymi dodatkami. Jest to dobry pomysł na pierwszy posiłek w ciągu dnia, jednak tylko pod warunkiem, że do przygotowania kanapek wykorzysta się pieczywo pełnoziarniste.

Pełnoziarniste pieczywo – zalety

Pełnoziarniste pieczywo najczęściej wytwarzane jest z mąki żytniej. Można je także produkować z każdej innej mąki, jednak to właśnie mąka żytnia ma najlepszy i najmniej gorzki smak. Nieoczyszczone ziarna mają w sobie sporo błonnika oraz przeciwutleniaczy. Obecną są w nim także pierwiastki takie jak selen czy cynk. W porównaniu z pieczywem białym, to przygotowane z mąki pełnoziarnistej wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Warto wskazać także na to, że jedząc pieczywo z pełnego przemiału łatwiej jest utrzymać właściwą masę ciała. Kanapki z chleba ciemnego są smaczne i zdrowe. Można je przygotować na śniadanie, kolację, a także jako przekąskę dla gości.