1. Stosowanie szarej maści (Ung. cineieum) w kilkudniowym cyklu wcierań. Maść ta zawierała 33 lub 50% metalicznej rtęci. 2. Preparaty rtęci koloidalnej, stosowane dożylnie. 3. Rozpuszczalne w wodzie związki rtęci, z których najczęściej stosowano sublimat i cyjanek rtęci. 4. Zawiesiny olejowe różnych związków rtęciowych, z których stosowano najczęściej salicylan rtęci i kalomel. 5. Organiczne związki rtęciowe rozpuszczalne w wodzie. Wstrzykiwania rtęci powtarzano co 4—7 dni; w 1 cyklu leczenia wykonywano do 15 wstrzyknięć.
You might also like
Ortodoncja, choć często postrzegana jako jedynie sposób na poprawę estetyki uśmiechu, odgrywa kluczową rolę w zdrowiu jamy ustnej. Według specjalistów, wady zgryzu mogą prowadzić do wielu problemów, od trudności w żuciu po zwiększone ryzyko chorób przyzębia. Dzięki różnorodnym metodom leczenia, takim jak aparaty ortodontyczne, ortodonta może skutecznie diagnozować i leczyć te nieprawidłowości, przynosząc pacjentom nie …
Ból szyi to dolegliwość, którą większość z nas prędzej czy później odczuje. Codzienna praca przy komputerze, zbyt długie godziny w jednej pozycji, stres czy niewłaściwa pozycja podczas snu – wszystkie te czynniki mogą prowadzić do bolesnych napięć. Czasami jednak ból utrzymuje się dłużej i wymaga specjalistycznego podejścia. Jeśli ból szyi staje się przewlekły i zaczyna …
Ostatni rok oraz szalejąca na świecie pandemia sprawiły, że nieco zaniedbaliśmy swoje zdrowie. Przestaliśmy dbać o to co jemy, mniej się ruszamy i zaczęły pojawiać się problemy zdrowotne, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Dodatkowo, w dzisiejszych czasach dużym obciążeniem jest również stres oraz przytłaczająca ilość obowiązków do wykonywania na co dzień. Z …