Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 4, 2021 in Kosmetyki i uroda |

Siemię lniane a pielęgnacja skóry twarzy

Siemię lniane a pielęgnacja skóry twarzy

Siemię lniane nie tylko do spożywania

Korzyści płynące z regularnego spożywania siemienia lnianego są niewątpliwe. Atutem jest to, że można spożywać je w kilku formach: jako posypkę, napój albo w formie kisielu. Doskonale wpływa na zdrowie, poziom odporności oraz samopoczucie. Warto jednak wiedzieć, iż siemię lniane wpływa doskonale również na stan i wygląd skóry twarzy. Wielu zwolenników naturalnej pielęgnacji regularnie stosuje siemię lniane. Czy warto? Jakie efekty można uzyskać? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz poniżej. Zachęcamy do lektury.

Siemię lniane i jego właściwości

Regularne i prawidłowe stosowanie maseczki z siemienia lnianego, to gwarancja zadowalających efektów. Można zyskać, między innymi:

  • jędrną skórę,
  • gładką cerę,
  • zniwelowanie drobnych niedoskonałości,
  • oczyszczenie cery,
  • nawilżenie skóry,
  • złagodzenie i ukojenie podrażnień.

Już po kilku tygodniach regularnego stosowania można zauważyć pozytywne efekty. Maseczkę z siemienia lnianego może stosować każdy, bez względu na rodzaj cery. Siemię lniane można znaleźć w składach wielu kosmetyków, takich jak peelingi, maseczki czy balsamy. Warto jednak stworzyć maseczkę samodzielnie, co z pewnością nie jest trudne.

Maseczka – sposób przygotowania

Maseczka na twarz z siemia lnianego to kilka prostych kroków:

  1. 3 łyżki siemienia zalej połową szklanki wody,
  2. poczekaj, aż mieszanka ostygnie,
  3. do ostudzonego siemienia dodaj sok z połowy cytryny i dokładnie wymieszaj,
  4. nałóż mieszankę na twarz, a po upływie około dwudziestu minut zmyj letnią wodą.

Tych kilka prostych kroków, to idealny sposób na skuteczną, zdrową i ekologiczną pielęgnację skóry twarzy. Taką maseczkę warto nakładać na twarz dwa razy w tygodniu, aby po upływie kilkunastu dni cieszyć się pozytywnymi efektami jej działania. Czy warto wypróbować ten sposób? Z pewnością tak, ponieważ to właśnie naturalne składniki pielęgnują naszą skórę najskuteczniej i w bezpieczny sposób