Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 17, 2020 in Kosmetyki i uroda |

Sposoby na bujny zarost

Sposoby na bujny zarost

Podczas zmagania się z rzadkim zarostem, bardzo często można napotkać błędne myślenie, że nie powinno się go zapuszczać. Wielu walczy z problemem zapuszczanie brody rzadki zarost. Większość wówczas goli często brodę, dbając o gładką skórę na twarzy. Nic bardziej mylnego! Przy odpowiednim wysiłku i systematyczności można osiągnąć rewelacyjne efekty. Czas odmienić Twoje spojrzenie.

Przede wszystkim- pielęgnacja

Tak jak w przypadku pielęgnacji włosów u kobiet, tak męski zarost wymaga odpowiedniego traktowania. Przede wszystkim- daj sobie czas. Nie spodziewaj się spektakularnych efektów po tygodniu-dwóch od stosowania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Bacznie obserwuj zmiany. Możesz wykonywać zdjęcia poglądowe co dwa tygodnie, aby porównać postępy.
Przede wszystkim należy obalić ogólnie panujący mit, gdzie twierdzi się, że golenie przyspiesza porost brody. Golenie tego NIE przyspiesza. Tylko odpowiednia pielęgnacja zapewni satysfakcjonujące efekty. Zawiera ona 3 etapy:
1. Oczyszczanie
2. Odżywianie
3. Szczotkowanie

Krok pierwszy to oczyszczanie, najlepiej przy użyciu naturalnych i bardzo dobrej jakości produktów do tego etapu. Ponadto pamiętaj o oczyszczaniu skóry twarzy! Usunięcie martwego naskórka oraz zmycie nadmiaru sebum pełni jedną z ważnych ról w całym procesie.
Następnie przechodzimy do odżywiania, głównie za pomocą specjalistycznych olejków do brody, które się wsmarowuje. Warto jednocześnie. nawilżyć skórę twarzy. Zaleca się także stosowanie odżywek do brody- tych, które zawierają jak najmniej chemicznych składników.
Szczotkowanie powinno odbywać się za pomocą specjalistycznych szczotek do brody.

Stylizacja działa cuda!

Nie jest powiedziane, że mając niezbyt bujną brodę musisz codziennie rano się golić. Istnieje wiele zabiegów stylizacyjnych, które podkreślą akurat te odpowiednio zagęszczone miejsca. Popularnym cięciem jest tzw. kozia bródka lub wąsy, gdzie sprytnie ukrywa się np. policzki z łysymi plackami.

Dieta i suplementacja

Odpowiednio zbilansowana dieta ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale też na wygląd- także zarostu! Pamiętaj, aby dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią dawkę wit. A, B, C, E oraz beta-karotenu.

Jak widzisz, nie jesteś skazany na porażkę. Tę walkę można wygrać!