Pages Menu

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2020 in Kosmetyki i uroda |

Top 5 podstawowych kosmetyków do makijażu

Top 5 podstawowych kosmetyków do makijażu

Kosmetyki do makijażu. Mawia się, że to specjalność każdej kobiety. Niestety, ale jest to bardzo ogólnikowy stereotyp. Nie każda z nas wie bowiem czym są wypełnione półki sklepowe w drogerii. Dlatego, dla wszystkich wchodzących w temat kosmetyków, krótki przewodnik po najbardziej potrzebnych produktach.

1. Krem tonujący

Krem tonujący to dla większości był pierwszy podkład. Jest to bowiem połączenie kremu nawilżającego i podkładu. Lekko się nakłada, ma prostą w nałożeniu formułę i nie pozostawia efektu maski.
Jeśli więc nigdy nie nakładałaś sobie podkładu, kup najpierw taki krem. Będzie czymś w rodzaju przygotowania do stosowania podkładów. Wbrew pozorom bowiem na takim kremie łatwo nauczymy się ile potrzeba nam produktu, aby ładnie pokryć twarz równą, lekką warstwą.
Jeżeli już kupiłaś podkład i nie chcesz by się zmarnował to nic prostszego. Możesz do małej porcji podkładu dodać zwykły krem nawilżający. W ten sposób otrzymasz krem tonujący w domu.

2. Korektor

Spokojnie, nie chodzi o korektor szkolny. Choć ten produkt kosmetyczny ma z nim wiele wspólnego. Korektor do makijażu ma za zadanie przykryć dane niedoskonałości, którym nie daje rady podkład. Na przykład mogą to być cienie pod oczami, przebijające spod makijażu piegi, czy pieprzyki, których nie chcemy widzieć.
Zanim jednak kupisz korektor odkreśl co najczęściej będziesz zakrywać. Są bowiem różne formy korektora i każdy jest do innej części twarzy. Na przykład lekki korektor w płynie dobrze zakryje nam cienie pod oczami. Taki, który przypomina kredkę lepiej zaś zakryje punktowe ciemne plamy na twarzy na przykład pieprzyki.

3. Puder

Puder dajemy na koniec makijażu. Jest to produkt, który sprawia, że podkład lepiej trzyma się twarzy. Utrwala nam makijaż i zapobiega „świeceniu się” naszej twarzy.
Najlepsze na początek będą pudry transparentne, czyli takie, które nie zmienią koloru wcześniej nałożonych kosmetyków. Jeśli w twojej okolicy takiego nie ma, dobierz puder o ton jaśniejszy od podkładu i jak najbliższy koloru twojej skóry na szyi.

4. Tusz do rzęs

Tusze do rzęs to dla większości niezbędnik. Zwłaszcza, że czasami wystarczy tylko podkreślić rzęsy i nie trzeba wcale nakładać podkładu, korektora i całej reszty makijażu.
Odpowiednie wydłużenie i podkręcenie rzęs podkreśla piękne oczy i sprawia, że jest ono bardziej zauważalne.
Wybór maskar i szczoteczek na rynku jest ogromny. Najlepiej jest kupić sobie dwie maskary – do 18 złoty jedna. Jedną kupić z wąską szczoteczką, a drugą z większą. Dla każdej z nas inny kształt szczoteczki okaże się bowiem wygodniejszy.

5. Błyszczyk, szminka, czy pomadka

Usta to bardzo ważny element naszej twarzy. Każdy od razu zauważa bowiem jeśli choćby delikatnie zaznaczysz swoje usta szminką nude – czyli w kolorze cielistym. I w sumie od takiej powinnaś zacząć, jeśli dopiero co zaczynasz przygodę z makijażem. Nie da się bowiem ukryć, że przy delikatnych kolorach, jeśli coś wyjdzie poza granice ust, lub będzie niedomalowane, to nikt tego nie zauważy. Natomiast, gdy weźmiesz intensywnie czerwoną szminkę https://gemini.pl/kategoria/kosmetyki/do-twarzy/makijaz-korekcyjny/szminki i wyjedziesz poza usta to już będzie widoczne. I to bardzo.

Więcej na stronie punktstylu.pl